ייצור ארונות קודש

כל מי שמבקר בבתי כנסת יודע שארון הקודש אשר בו מאוכלס ספר התורה, הוא ארון ייחודי אשר נוצר על ידי אמן. הארון משלב בתוכו אלמנטים שונים הן של עץ והן של מתכת, פעמים רבות מדובר על ארון שמחובר אליו כספת על מנת למנוע אפשרות של גניבת ספר הקודש.

ייצור ארונות קודש זו מלאכה מיוחדת, מאחר והיא צריכה לקחת בחשבון אלמנטים שונים, הן אלמנטים של גודל, על מנת שהספר ייכנס אליו בצורה נוחה ופשוטה, והן על מנת שהארון יהיה מוגן מפני שריפה או פריצה, על כן ארונות הקודש כוללים כספת או לחילופין, משוריינים בפלדה עם מערכת בריחים בקוטרים שונים.

אם בעבר ארונות קודש לבית כנסת לא היו עמידים מפני שריפה וכן היה ניתן לפרוץ אותם בקלות, הרי שכיום נהוג להרכיב כספת בתוך הארון, כזו שגם תגן על הספר מפני שריפות בזכות מערכת פלדה עבה וחזקה אשר עמידה מפני אש, וכן תגן מפני פריצה של הארון וגניבת הספר. מערכת הבריחים העבה מונעת כל אפשרות לבצע פריצה בקלות לארון.

יצור ארונות קודש נעשה כיום על ידי גורמים מוסמכים, מתוך הכרה בחשיבות העניין לא רק מבחינה בטיחותית אלא גם מבחינה דתית כמובן. הייצור מתבצע בשיתוף פעולה עם רב בית הכנסת והגבאי, תוך בדיקה מדוקדקת של המקום, צרכיו ומאפייניו. כמובן שהארון מיוצר במאפיינים הטובים והמובילים מבחינה בטיחותית אך גם מבחינת עיצוב על מנת להתאים לתפקידו כארון קודש.

חשוב לציין, לא במקרה בתי כנסת בוחרים לרכוש ארונות קודש אשר כוללים כספות עם פלדה עבה. לצערנו הרב, אנחנו עדים לא פעם לתופעות של ונדליזם מסיבות שונות, וכן אנחנו יכולים לקרוא לא פעם בעיתונות אודות ניסיונות פריצה וגניבה של ספרי קודש במטרה למכור אותם בשוק השחור לכל המרבה במחיר. מקרים אלו גורמים כמובן עוגמת נפש למתפללים וכן לנזק כספי עצום, בוודאי כשבוחנים את הביטוח של בית הכנסת וכמה כסף על המשתמשים בו לשלם על מנת לרכוש ספר קודש חדש.

אנחנו בחברת בריח סדן, מתמחים במכירת ארונות קודש מסוגים שונים, ארונות בטוחים אשר יכולים למנוע גניבות של ספר הקודש וכן מגנים עליו מפני שריפות. אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בהקדם, והצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם לשם בחירת ארונות על פי הצורך שלכם וייצורם בהקדם האפשרי, בתנאים הטובים ביותר שיש. 

למידע נוסף מלאו פרטים

עוד מהתחום